DOLAR
32,2020
EURO
35,0069
ALTIN
2.504,53
BIST
10.643,58
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Erzurum
Az Bulutlu
17°C
Erzurum
17°C
Az Bulutlu
Pazartesi Az Bulutlu
19°C
Salı Açık
20°C
Çarşamba Parçalı Bulutlu
20°C
Perşembe Az Bulutlu
18°C

Erzurum Milletvekili Adaylığı İçin 24 Partiden 20’si Erzurum’dan Aday Çıkardı

Erzurum Milletvekili Adaylığı İçin 24 Partiden 20’si Erzurum’dan Aday Çıkardı
17.04.2023 20:35
0
A+
A-

14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’ne girecek 24 partiden 20’si Erzurum’dan aday çıkardı.

14 Mayıs’ta yapılacak 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’ne ilişkin 24 siyasi partinin geçici aday listesi açıklandı.
Erzurum’dan 20 parti aday çıkarırken, bir de bağımsız aday çıktı.
20 partiden 120 ve bir de bağımsız olmak üzere 121 aday yarışacak.
Yüksek Seçim Kurulu (YSK), siyasi partiler tarafından verilen aday listelerini inceledi. G
eçici aday listelerine ilişkin YSK kararı, Resmi Gazete’de yayınlandı.
Buna göre, AK Parti, MHP, İyi Parti, CHP, BBP, Yeniden Refah Partisi, Zafer Partisi, Hak ve Özgürlükler Partisi, Halkın Kurtuluş Partisi, Memleket Partisi, Millet Partisi, Sol Parti, Türkiye Komünist Hareketi, Türkiye Komünist Partisi, Vatan Partisi, Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi, Yenilik Partisi, Adalet Partisi, Milli Yol Partisi ve Adalet Birlik Partisi aday çıkarırken, Genç Parti, Anavatan Partisi, Güç Birliği Partisi ve Türkiye İşçi Partisi Erzurum’dan milletvekili adayı göstermedi.

Erzurum’un tek bağımsız adayı da İslam Yıldırım oldu.
İŞTE TÜM PARTİLERİN ERZURUM ADAYLARI

Büyük Birlik Partisi

1-Şafak Ertan ÇOMAKLI

2- İbrahim KINIK

3- Erdem ALKUŞ

4- Permin ŞENOL KARA

5- Yunus Buğra ERDOĞAN

6- Yakup DEMİR

Memleket Partisi

1 – Burak GÖNDER

2 – Gencebay Ekrem ATALAY

3 – Edanur ULUDAĞ

4 – Veysel KARSLI

5 – Oğuzhan BARIN

6 – Umut ORBEY

Adelet ve Kalkınma Partisi

1- Selami ALTINOK

2- Fatma ÖNCÜ

3- Mehmet Emin ÖZ

4- Abdürrahim FIRAT

5- Ayşe Deniz ÇELİK

6- Muhammet Gökberk KOCAELİLER

 

YENİDEN REFAH PARTİSİ

1- Adnan BOZAN

2- Sadık ÇAT

3- Cemal Okan PAPUCCU

4- İhsan BAKİ

5- Tuğrul SOYLU

6- Mehmet BERK

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ

1- KAMİL AYDIN

2- MUHAMMET HANİFİ MACIT

3- ÖMER HALUKPİRİMOĞLU

4- NAIM KARATAŞ

5- MEHMET MUSA ÇAKIR

6- SINAN DEMİRCİOĞLU

 

YEŞİL SOL PARTİSİ

1- MERAL DANIŞ BEŞTAŞ

2- ABDURRAHMAN SEVER

3- BAHAR GÖKSU

4- NİYAZİ ARAS

5- AYŞAN TARLAN

6- HARUN DEĞER

ADALET BİRLİK PARTİSİ

1- ELİF KIZILKAYA

2- MUSTAFA ŞEN

3- RECEP YILMAZ

4- İBRAHİM YILMAZ

5- SEFAYİ DAĞDEMİR

6- OĞUZHAN KIZILKAYA

YENİLİK PARTİSİ

1- AYKUT YAŞAR

2- EMRESEVER

3- ERSANGÜNEL

4- HACI YUSUFALTAY

5- SELMANÇAKIR

6- SERHATÖZER

HALKIN KURTULUŞ PARTİSİ

1- SULTANKIRAN

2- MEVLÜTKORKMAZ

3- SABAHATGÜLDEMİR

4- SELVİHAN

5- İBRAHİMGÜLER ÖZÇELİK

6- NİHAT DAMA

Milli Yol Partisi

1- Cavit BABUR

2- Adnan AYHAN

3- Zafer KAZA

4- Ahmet TANİŞ

5- Naci KIRIK

6- Bünyamin AKBAŞ

Vatan Partisi 

1- NEDİM GÜLTEKİN EMEKLİ

2- NURETTİN YILDIZ ECZACI

3- OĞUZ KARLIBEL ÇİFTÇİ

4- TEOMAN ALVER GAZETECİ

5- ÖZLEM BİÇER İŞLETMECİ

6- HALİL YİĞİT GÖK GAZETECİ

Cumhuriyet Halk Partisi

1 – Dr.Ayhan KOÇ ( CHP )

2 – Murat OZAN ( Saadet Partisi )

3 – Celal ZUNGUNDAK ( Deva Partisi)

4 – Serhat Can EŞ( CHP )

5 – Erdinç OKANLI (CHP )

6 – İslam TEKMANLI (CHP )

İyi Parti

1- Zekai Kaya

2- Melih Kırkpınar

3- Fatma Canan Uçar

4- Fatih Aras

5- Fatih Karataş

6- Esra Akpınar

Adalet Partisi

1- HARUN İSTEK

2- MUHAMMET EMİN TORUN

3- ZAFER ÖZÇAKIR

4- ADEM YILMAZ

5- CİHAN DURSUN

6- MUSTAFA PEHLİVAN

Zafer Partisi 

1 – Fatih Aygün

2 – Abdulhamit Uzun

3 – Tuba Uysal

4 – Yakup Kaya

5 – Mustafa Dönmez

6 – Ekrem Budak

Millet Partisi

1- Ali ÜNAL

2- İbrahim KORKMAZ

3- Abdullah NACIR

4- Bayram TUTAR

5- Yüksel UÇAR

6- Rifat AKBAŞ

Halk ve Özgürlük Partisi

1- İbrahim POLAT

2- Güler KOKUM

3- Fatma BUHUR

4- Ceylan YILDIRIM

5- Mehmet Cemal ÇETİNER

6- Alev POLAT

 

Türkiye Komünist Partisi

1- Engin KUŞ

2- Eshat AYDIN

3- Lütfi TOPRAK

4- Eyüp AYDIN

5- Eylem ÖZER

6- Kadir PEKGUZEL

 

Sol Parti

 

1- Hasan ATEŞ

2- Ahmet AYDIN

3- Olgu ONGE

4- Celalettin ŞAHİN

5- Ünal KARTAL

6- Eren ÇAVUŞOĞLU

Bağımsız Milletvekili 

1 – İslam YILDIRIM

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.